Tai’s käib arutelu e-sigarettide legaliseerimise üle

Akadeemikud ning e-sigareti kasutajad Tais on viimasel ajal jõudsalt arutanud e-sigarettide legaliseerimise üle. Läbijooksvaks teemaks on olnud e-sigarettide potentsiaal vähendada suitsetajate hulka.

E-sigareti kasutajad Tais seisavad silmitsi äärmiselt karmide regulatsioonidega. Aastast 2014 on Tais keelatud e-sigarettide import, eksport, müümine ning omamine. Vahelejäämise korral ootab seaduserikkujat ees e-sigareti konfiskeerimine ning trahv või kuni 10 aastane vangistus.

Tai's käib arutelu e-sigarettide legaliseerimise üle

Tai’s käib arutelu e-sigarettide legaliseerimise üle

Möödunud detsembris arreteeriti kaks noort Pathum Thanis e-sigarettide müümise eest Facebookis. See on motiveerinud mitmeid kohalikke inimesi e-sigarettide koha pealt sõna võtma ning alustati isegi petitsioon, milles nõutakse kohalikelt seadusandjatelt e-sigarettide keelu läbivaatamist viidates e-sigarette puudutavatele regulatsioonidele mujal maailmas.

Sellele vaatamata kaitseb Tai Terviseministeerium tugevalt oma seisukohta e-sigarettide osas. Vastuseks eelnevalt mainitud petitsioonile leiab Dr. Assadang Ruay-archin, kes on Tai terviseministeeriumi juhataja, et e-sigaretid on tervisele vähemalt sama ohtlikud, kui seda on tavasigaretid ning seda seetõttu, et need sisaldavad nikotiini ning tekitavad seega sõltuvust.

Irooniline on samuti see, et sigaretid on palju leebemalt reguleeritud kuigi on tervisele tunduvalt kahjulikumad, kui seda on e-sigaretid.

Hiljuti kohtusid mitmed akadeemikud ning e-sigarettide toetajad seminaril, mis organiseeriti selleks, et arutada e-sigarettide kasutamist sigarettide alternatiivina. Enamik nõustus sellega, et Tai valitsus peaks e-sigarettidele lähenema sarnaselt UK valitsusele ning lubama e-sigarettide kasutamise, et sigarettidest loobuda. Samuti lisasid nad, et valitsus peab tunnustama Tai kodanike õigust valida tervisele vähem ohtlikke alternatiive.

Samuti leiti, et hetkel jõus olev e-sigarettide sissetoomiskeeld tuleks ära kaotada, et vältida illegaalset e-sigarettide smuugeldamist ning musta turu kasvu. Sellised keelud sunnivad Tais elavaid e-sigareti kasutajaid mustale turule, kus kvaliteet on tihtipeale kaheldav ning suure tõenäosusega ka tervisele ohtlikum, kui oleks reguleeritud turul saadaolevad e-vedelikud ning e-sigaretid.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *