Filipiinide terviseühingud levitavad e-sigarettide kohta valeinformatsiooni

Kahjuks levitatakse e-sigarettide kohta siiani valeinformatsiooni ning seekord Filipiinidel. Kaks terviseühingut on otsustanud e-sigarettide kohta levitada libainformatsiooni viidates USA’s läbiviidud uuringutele, mis väidetavalt näitavad, et e-sigaretid on sama kahjulikud kui tavasigaretid.

Filipiinide terviseühingud levitavad e-sigarettide kohta valeinformatsiooni

Filipiinide terviseühingud levitavad e-sigarettide kohta valeinformatsiooni

Artikkel, mis pärineb Inquirer.net lehelt väidab, et Filipiinidel baseeruvad suitsetamisvastased ühingud nimega ’’New Vois Association of the Philippines (NVAP)’’ ning Sigaw ng Kabataan Coalition (SKC)’’ on andnud välja hoiatused seoses e-sigarettide kasutamisega. Väidetavalt on nende gruppide sõnul noored e-sigarettidest sõltuvaks muutunud ning USA uuringud kinnitavad seda, et e-sigaretid on sama kahjulikud kui tavasigaretid, kuigi konkreetseid uuringuid välja pole toodud.

Mis on sellise valeinformatsiooni hind?

Säärane libainformatsiooni levitamine võib aga maksta miljoneid elusid. Võibolla on antud uudis seotud USA’s viimasel ajal meedias levinud e-sigareti paanikaga. Kuid sellest olenemata on tegemist äärmiselt kahjuliku tegevusega, mille tõttu ei julge nii mõnigi suitsetaja e-sigarette proovida.

Filipiinide valitsus on hetkel nõustunud WHO positsiooniga e-sigarettide kohta nagu paljud teised vähem arenenud riigid ning seda seetõttu, et mitte kaotada rahastust, mida WHO pakub. 2017 aasta aprillis oli Filipiinide Terviseminister seda meelt, et e-sigaretid ilmtingimata keelustatakse.

E-sigarette propageeriv ühing ei ole nõus terviseministeeriumi seisukohaga

2018. aasta Veebruaris üritas kohalik e-sigarette propageeriv ühing avada dialoogi valitsuse ning e-sigareti kasutajate vahel, et vaadata üle hiljuti avaldatud tõendid e-sigarettide kohta. Samuti soovitasid nad tungivalt valitsusel ülevaadata tõendid, mis näitavad seda, et e-sigaretid on tunduvalt vähemkahjulikud.

Filipiinidel e-vedelikke tootva firma president Edward Gatchalin’i sõnul võiks 17 miljonit suitsetajat saada abi e-sigarettidest. Samuti tasub ära märkida, et suitsetamise tõttu sureb Filipiinidel igal aastal 87000 inimest ning need on kõik surmad, mida oleks võimalik ennetada kasutades vastavaid abivahendeid. ’’The Vapers Philippines’’ juhataja Tom Pinlac lisab, et on aeg kuulata eksperte ning vaadelda kvaliteetseid uuringuid. Seda tuleks teha eelkõige sellepärast, et terviseametnikud saaksid lõpuks e-sigarette soovitada suitsetajatele, kes soovivad sigarettidest loobuda.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *