PMI sigarettide müük on kukkunud rohkem, kui prognoositud

Suitsetajate arv on jätkuvalt pidevas languses, seega ei ole midagi üllatavat, et PMI kasum on järjepidevalt kahanenud. Nende kasum oli möödunud aastal 6.9 miljardit dollarit (välja arvatud aktsiis), mis on 7.03 miljardit madalam, kui prognoositud.

Samuti on nende aktsiad on olnud pidevas languses, langedes New Yorki aktsiaturul ligikaudu 15%. Sigarettide müük on langenud niivõrd palju, et isegi PMI uue HnB toote IQOS müük ei ole suutnud seda parandada.

PMI sigarettide müük on kukkunud rohkem, kui prognoositud

PMI sigarettide müük on kukkunud rohkem, kui prognoositud

PMI turunduskampaania

Tubakagigant ei ole aga käed rüpes istunud ning lisaks oma HnB tootesse investeerimisele on ta ka käivitanud turunduskampaania, mille kohaselt soovivad nad sigarettide tootmise tulevikus täielikult lõpetada.

Lubadus annetada 1 miljard dollarit

Lisaks sellele on tubakahiid lubanud annetada 1 miljard dollarit ’’Smoke-Free Foundation’’ ühingule, mille eesmärgiks on teostada erinevaid uuringuid seoses alternatiivsete toodetega sigarettidele ning nende mõjust tervisele.

Esimene PMI sigarettide tehas lõpetas tootmise

Samuti üllatas möödunud kuul tubakagigant maailma sellega, et lõpetas oma Kreekas asuvas tehases sigarettide tootmise täielikult ning pühendas tehase ümber HEETS’ide tootmiseks, mida kasutatakse nende uue toote IQOS täitena. Kas tegemist on turundustrikiga või tõelise sooviga ärimudelit täielikult muuta, seda ei saa keegi kinnitada ega ümber lükata aga sellele vaatamata on PMI astutud sammud olnud siiani positiivsed.

Millised on aga PMI motiivid?

Kuigi enamik tubakavastaseid eksperte on siiani skeptilised tubakagigandi motivatsioonide osas, siis leiavad mõned eksperdid, et vaatamata nende motiividele avaldavad nende lubadused ning astutud sammud positiivset mõju ühiskonnale. Olgu siis tegemist kavala äristrateegiaga või tõetruu sooviga ühiskonda sigarettidest võõrutada, näitab see ka positiivset tendentsi, milleks on üha enamate inimeste soov oma tervist kahjustavad harjumusest lõplikult loobuda!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *