ACS eemaldas e-sigaretid vähktõve tekitajate nimekirjast

’’The American Cancer Society’’ (ACS) ehk Ameerika vähktõve liit avaldas hiljuti nimekirja 17 vähktõve põhjustavast faktorist nagu näiteks suitsetamine. Positiivne on see, et e-sigaretid antud nimekirja ei jõudnud ning seda õigustatult.

ACS eemaldas e-sigaretid vähktõve tekitajate nimekirjast

ACS eemaldas e-sigaretid vähktõve tekitajate nimekirjast

ACS avaldas 11. juunil rahvatervise aruande, kus juhtis tähelepanu sellele, et selle organisatsiooni peamine eesmärk on võidelda tavasigarettide vastu ning seda seetõttu, et sigaretid on kõige suuremad ennetatavate surmade põhjustajad. Samuti teatas ACS jagada laiali täpset teavet ohutumate alternatiivide ning nendega seotud suhteliste terviseriskide kohta.

Suitsuvabad tubakatooted nimekirjas ei olnud

ACS uurijad on tuvastanud 17 riskifaktorit, mis põhjustavad suurel hulgal haiguseid ning surmasid. Sellest nimekirjast puudusid suitsuvabad tubaka- ning nikotiini tooted nagu e-sigaretid ning mokatubakas. Nende eesmärgiks on professor Brad Rodu sõnul minimaliseerida tubaka ning nikotiini tarvitamisega kaasnevaid riske. See tähendab aga seda, et ACS on andnud alla 30 aastat kestnud sõjale suitsuvabade tubakatoodete vastu.

Eesmärgiks saab olema teaduspõhise informatsiooni levitamine

ACS kavatseb tulevikus töötada selle nimel, et suitsetajatel oleks olemas teaduspõhine informatsioon alternatiivsete toodete kohta selleks, et nad saaksid teha informeeritud otsuse ning valida endale sobiva meetodi suitsetamisest loobumiseks.

ACS teatatas juba eelnevalt e-sigarettide pooldamisest

Eelmisel veebruaril teatas ACS, et on e-sigarettide osas oma seisukohti muutnud. Nimelt otsustas ACS aktsepteerida positiivseid uuringuid e-sigarettide osas ning teadvustada e-sigarettide potentsiaali suitsetamisest loobumisel. Samuti soovitasid nad arstidel ning teistel meditsiinitöötajatel soovitada e-sigarette kui efektiivseid vahendeid suitsetamisest loobumisel.