Rahvarahastuskampaania eesmärk on täidetud #FUNDtheSUIT

Eelmisel nädalal kirjutasime, et algatati rahvarahastuskampaania #FUNDtheSUIT, et päästa e-sigarettide turg ebapädevate regulatsioonide eest. USA e-sigareti kasutajatel on põhjust rõõmustada, kuna eesmärk on nüüdseks täidetud!

Rahvarahastuskampaania eesmärk on täidetud #FUNDtheSUIT

Rahvarahastuskampaania eesmärk on täidetud #FUNDtheSUIT

Eesmärk on tänaseks täidetud

Tegemist on ühe kõige edukama e-sigarette puudutava rahvarahastuskampaaniaga, mille eesmärgiks oli koguda $250000. Selle abiga rahastatakse kohtuvõitlust e-sigareti kasutajate, tootjate ning FDA vahel.

Selle kampaania eestvedajaks on Corey Noles, kes on ’’Vape News Magazine’’ toimetaja, mis on USA kõige kuulsam e-sigarette kajastav ajakiri. Noles on tuntud, kui tuline e-sigarettide propageerija ning on kaasa löönud mitmetes projektides, et e-sigarette ebatõhusate regulatsioonide eest kaitsta.

’’VapesGiving Manufacturers Challange’’

Sellele eelnes samuti üks üsna edukas rahvarahastuskampaania nimega ’’VapesGiving Manufacturers Challange’’, mida sponsoreerisid nii ’’American Vaping Association’’ (AVA), Naked 100 e-vedelikud ning mitmed teised. Antud kampaanias koguti ühe nädalaga $400000, et toetada võitlust e-sigarettide eest.

USA e-sigareti kasutajate viimane lootus

Antud kampaania on USA’s asuvate e-sigareti kasutajate üks viimaseid lootuseid, kuna juba mitmes osariigis kehtivad üsna karmid regulatsioonid. Seega on nende viimane lootus kaevata FDA kohtusse ning seal omakorda võit saavutada.

Kas ka Eestis tasuks sarnane ettevõtmine ennast ära, ehk tuleks ka siin algatata rahvarahastuskampaania ning alustada kohtuvõitlust ebatõhusate regulatsioonide vastu ning teha ettepanekuid, kuidas e-sigarette mõistlikumalt reguleerida. Selge on igaljuhul see, et oma õiguste eest tuleb võidelda isegi juhul, kui riik seda tegemast keeldub.