Hong Kong plaanib rangeid e-sigarettide regulatsioone

Hong Kong plaanib peatselt e-sigarette reguleerima hakata sarnaselt sigarettidega. Antud regulatsioonid keelaks e-sigarettide reklaamimise ning müügi alaealistele, samuti peaks pakenditel olema hoiatused ning e-sigarettide pealt peaks hakkama maksma hulgaliselt makse.

Hong Kong plaanib rangeid e-sigarettide regulatsioone

Hong Kong plaanib rangeid e-sigarettide regulatsioone

Hong Kongi seadusandlik nõukogu, mis on Hiina kommunistliku partei kontrolli all, avaldas hiljuti ettepaneku e-sigarettide reguleerimiseks. Antud seadusemuudatust plaanitakse arutada järgmisel nädalal ning eesmärgiks on võrdsustada traditsioonilise tubaka, taimsete sigarettide ning vähemkahjulike alternatiivide regulatsioone. Kui seadusemuudatus vastu võetakse, raskendab see oluliselt e-sigareti tootjate ning edasimüüjate elu.

Mõned muudatused on mõistlikud

Mõned muudatused nagu alaealistele müügi keelamine on paljude jaoks teretulnud muutus, hetkel sellist seadust Hong Kongis ei ole. Kuigi alaealistele e-sigareti kasutamine on terves maailmas hetkel murekohaks, arvavad mõned, et alaealistele ei tohiks keelata turvalisema alternatiivi kasutamist, kuna selle puudumisel hakkavad nad ilmselt tavasigarette kasutama.

Osad muudatused on arusaamatud

Teised muudatused on aga rohkem vastuolulised, näiteks soovitakse muuta hoiatused, mis hetkel sigareti pakkidel on, kohustuslikuks ka e-sigareti ning e-vedelike pakenditel. See on aga üsna negatiivne, kuna sarnased hoiatused ei ole õigustatud ning neil puudub igausugune teaduslik põhi. Nende tõttu võivad aga paljud e-sigareti kasutama hakkamise plaanist loobuda, kuna võib jääda mulje nagu oleks need sama kahjulikud, kui tavasigaretid.

Maksumuudatus puudutab eelkõige vähemkahjulike toodete ’’tubakaelemente’’. See mõjutab eelkõige ’’Heat-Not-Burn’’ tooteid ning kui nikotiini eraldi välja ei tooda, siis e-sigarette ning e-vedelikke see ei puuduta. Küll jäävad antud maksust välja märgatavalt rohkem kahjulikud taimsed sigaretid.

Mõned leiavad, et muudatused pole piisavalt ranged

Kuigi regulatsioonid on üsna karmid, ei ole need osade inimeste jaoks piisavalt ranged. Hong Kongi suitsetamise ning tervise nõukogu väljendas pettumust, et neid täielikult ära ei keelata. Vastumeelsus e-sigarettidele tuleneb ka seal murest, et alaealised ning noored inimesed neid kasutama hakkavad.