Šveitsis legaliseeriti e-sigaretid ning nikotiini sisaldavad e-vedelikud

Kui e-sigarettidega seotud uudised on viimasel ajal üsna negatiivse alatooniga, siis juhtub aegajalt ka midagi positiivset! Nimelt legaliseeriti Šveitsis kohtu otsusega nikotiini sisaldavate e-vedelike ning e-sigarettide müük.

Föderaalkohus otsustas e-sigarettide keelu tühistada

Šveitsi föderaalkohus tühistas aastate pikkuse keelu, mis hõlmas endas e-sigarettide ning nikotiini sisaldavate e-vedelike müümise keeldu. Kuigi e-sigareti kasutajad võisid teistest riikidest endale vajalikke esemeid riiki sisse tuua, siis ei saanud nad seda koha pealt poodidest osta.

Šveitsis legaliseeriti e-sigaretid ning nikotiini sisaldavad e-vedelikud

Šveitsis legaliseeriti e-sigaretid ning nikotiini sisaldavad e-vedelikud

Säärane otsus tuli tänu sellele, et Šveitsis baseeruv bränd nimega InSmoke läks kohtusse, et riik e-sigarettide keelu tühistaks. Kohus otsustaski, et on aeg eesmärgi kaotanud keeld tühistada ning nüüdsest on Šveitsi e-sigareti kasutajatel vabad käed. Tasub veel märkida, et Šveitsi valitsus oli juba alustanud protsessi, et antud keeld tühistada.

Šveitsis puuduvad TPD piirangud

Kuna Šveits ei ole EU liige, siis on neil ka pudelite suuruse, nikotiini sisalduse ning teiste EU poolt piiratud esemetega vabad käed. See annab kindlasti palju kaasa, et rohkem suitsetajaid sigarettidest tänu e-sigarettidele loobuda suudaks.

Šveitsis on siiani suitsetajaid rohkem kui e-sigarettide kasutajaid

Šveitsis on siiani äärmiselt palju suitsetajaid ning ligikaudu ¼ (28.2%) täiskasvanud elanikkonnast suitsetab. Samuti kannatavad paljud passiivse suitsetamise käes, kuna sigarettide tarbimine on avalikes kohtades üsna aktsepteeritud. Ka alaealiseid suitsetajaid on Šveitsis üsna palju ning see kõik kulmineerub 11,000 enneaegse sigarettide suitsetamisest põhjustatud surmaga igal aastal riigis, mille elanikkond on 8.3 miljonit.

Hetkel on Šveitsis e-sigareti kasutajaid ligikaudu 0.7% ehk umbes 60,000. Šveitsi e-sigareti kasutajaid esindab üks vanimaid Euroopas asutatud e-sigarettide organisatsioone nimega ’’Helvetic Vape’’, mis asutati 2013 aastal. Nad on pidevalt töötanud selle nimel, et valitsus e-sigarettide piirangud kaotaks.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *