Esimene PMI tehas on lõpetanud sigarettide tootmise

PMI (Philip Morris International) lubas mõnda aega tagasi, et nende eesmärgiks on sigarettide tootmine täielikult ära lõpetada. Mõistagi olid paljud skeptilised, kas tubakahiiul on tõesti tõsi taga. Nüüd on nad teinud esimese sammu, nende tehas Kreekas lõpetas sigarettide tootmise ning pühendub nüüdsest suitsuvabade toodete tootmisele.

Esimene PMI tehas on lõpetanud sigarettide tootmise

Esimene PMI tehas on lõpetanud sigarettide tootmise

Aastal 2016 teatas PMI tegevdirektor Andre Calantzopoulos, et soovib töötada koostöös erinevate valitsustega, et aidata inimestel sigarettidest loobuda. Temaga nõustub ka Peter Nixon, kes on UK ning Iirimaa filiaalide tegevjuht lisades, et nende sooviks on liikuda suitsuvaba maailma poole ning suur osa sellest on aidata ning motiveerida inimesi suitsetamisest loobuma pakkudes neile vähemkahjulikke alternatiive.

Andre Calantzopoulose sõnul on nende firma jaoks tegemist ajaloolise päevaga  jaoks, sest Papastratos on nende esimene tehas, mis lõpetab sigarettide tootmise ning pühendub täielikult suitsuvabade alternatiivide tootmisele. Samuti kinnitab Calantzopoulos, et nad jätkavad olemasolevate tehaste muutmist ning investeerimist uutesse hoonetesse, et vastata ülemaailmsele vajadusele paremate alternatiivide järele.

PMI on samuti lubanud investeerida 1 miljard dollarit Suitsuvaba Maailma sihtasutusse. Kahjuks või õnneks on antud sihtasutusse suhtutud äärmiselt skeptiliselt ning on siiani üsna kuum teema.

Kreekas, Aspropyrgoses asuv tehas hakkab nüüdsest tootma HEETS’e, mis näevad välja nagu lühikesed sigaretid ning on mõeldud tubaka täiteks PMI ’’Heat not Burn’’ tootele iQOS.

Calantzopoulos sõnul on PMI lubanud pühenduda vähemkahjulike toodete pakkumisele, et aidata suitsetajaid üle kogu maailma, keda on hetkeseisuga umbkaudselt 1.1 miljardit.

Sellele vaatamata on mitmed tubakavastased eksperdid siiani skeptilised ning kahtlevad PMI motiivides ning seda ilmselt õigustatult. Nende plaan lõpetada traditsiooniliste sigarettide müümine on mitmete arvates kaval äristrateegia, et vastata suitsetajate arvu langusele. Teisest küljest arvavad mõned terivseeksperdid, et olenemata nende motiividest on tegemist siiski positiivse sammuga, mis aitab suitsetajatel tavasigarettidest loobuda.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *