LIAF toob e-sigarettide eksperdid EU parlamenti

Hiljuti toimus üritus, mis kandis nime ’’elektroonilised sigaretid ning kahjude vähendamine: potentsiaalne samm edasi’’. Üritusel osalesid mitmed tuntud e-sigarettide eksperdid nagu Professor Riccardo Polosa Catania Ülikoolist ning Linda Bauild, kes on professor Stirling Ülikoolis.

Itaalia suitsetamisvastane liit toob e-sigarettide eksperdid EU parlamenti

Itaalia suitsetamisvastane liit toob e-sigarettide eksperdid EU parlamenti

Konverentsi läbivaks teemaks oli see, et e-sigarettide kasutamine on maailmas jätkuvalt tõusuteel, kuid Euroopa hakkab vaikselt maha jääma. On äärmiselt oluline, et Euroopa kasutaks ära selle tehnoloogia potentsiaali, et vähendada suitsetamisest tulenevaid tervisekahjustusi ning parandada Eurooplaste tervist. Seetõttu otsustaski LIAF ehk ’’Lega Italiana Anti Fumo’’ (Itaalia suitsetamisvastane liit) tuua kokku eksperdid Euroopa Parlamenti, et arutada elektrooniliste sigarettide kasutegureid.

Kuigi tegemist on äärmiselt olulise inimeste tervist puudutava probleemiga, puudub Euroopa Parlamendis jätkuvalt arutelu, et hetkel jõus olevaid regulatsioone muuta. Suitsetamine tapab iga kuu pool miljonit inimest üle kogu maailma ning see on suurim enneaegsete surmade põhjus, mida ennetada oleks võimalik. Positiivse poole pealt kasutab juba 6 miljonit Eurooplast sigarettide asemel e-sigarette ning see näitab, et hoiakud on vaikselt muutumas ning inimesed otsivad oma tapvale harjumusele vähemkahjulikke alternatiive.

Samuti on oluline neid inimesi toetada igal võimalikul viisil, vastupidselt Euroopa preagusele poliitikale, mis piirab e-sigarettide kasutamist. Seega on oluline antud teemat pidevalt arutada ning värskeid uuringuid analüüsida, et vajadusel regulatsioone muuta.

Aastal 2016 teatas LIAF, et nad on loonud rahvusvahelise teadusliku komisjoni, mis toetab e-sigarettide kasutamist, et parandada rahva tervist. Komisjon koosneb paljudest rahvusvaheliselt tuntud uurijatest, kes mitte ainult ei propageeri e-sigarettide kasutamist, et kahjusid vähendada, vaid viivad ka läbi erinevaid uuringuid.

On positiivne, et ka Euroopa Parlamendis on asjad liikuma hakanud, ehk on ametnike arvamus e-sigarettidest muutumas ning võibolla võib juba varsti näha leebemaid e-sigarettide regulatsioone.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *