NTRI julgustab arste oma patsientidele tervislikumaid alternatiive soovitama

Rahvusvaheline Tubakareformi Initsiatiiv ehk (The National Tobacco Reform Initiative) julgustab USA tervishoiu spetsialiste, et nad soovitaks oma patsientidele vähem kahjulikke alternatiive nagu e-sigaretid, kuna nemad on üsna tihti vahetult seotud suitsetajatega, kes üritavad oma pahest loobuda.

NRTI julgustab arste oma patsientidele tervislikumaid alternatiive soovitama

NRTI julgustab arste oma patsientidele tervislikumaid alternatiive soovitama

NTRI, kelle hulka kuuluvad näiteks tuntud suitsetamisvastane Derek Yach ning Iowa justiitsminister Tom Miller, viitavad hiljutisele uuringule ’’National Academies of Sciences, Engineering and Medicine (NASEM)’’ poolt, millest lähtuvalt selgub, et e-sigaretid on tunduvalt vähem kahjulikud, kui seda on tavasigaretid.

NTRI liikme John Sefferin’i, PhD, sõnul tuleks kasutada ära seda, et meil on viimaks suitsetamisest loobumise vahendid, mis tõesti töötavad. Pärast viie dekaadi pikkust tubaka epideemiat on viimaks olemas tõestatud kahjude vähendamise vahendid, mis võivad potentsiaalselt ennetada lugematul hulgal tubakast tulenevaid surmasid.

Samuti märgitakse ära, et NASEM uuringu kohaselt toetavad e-sigaretid FDA nägemust, mille kohaselt peaksid turul olema produktid sigarettidest sõltuvuses olevatele inimestele, mis on tunduvalt vähem kahjulikud. FDA uue suuna nurgakiviks on põhimõte, et suitsetamisest tulenevate haiguste põhjuseks ei ole mitte nikotiin vaid teised sigarettides leiduvad kemikaalid, seega peaks nikotiini sisaldavad, kuid märgatavalt vähem kahjulikud alternatiivid olema suitsetajatele kergesti kättesaadavad.

Põhinedes NASEM uuringule, pakub NTRI välja järgmised tegevuspunktid:

-Tubaka ning nikotiini produktide regulatsioonidele lähenemine vastavalt nende suhtelisele riskitegurile
-Suitsetajate harimine selles osas, et nikotiini tarbimine ilma suitsetamiseta on tunduvalt vähem kahjulik ning selleks, et seda teha on olemas suur hulk erinevaid tooteid
-Regulatsioonide rakendamine, mis julgustaks suitsetajatel sigarettidest loobuda kasutades selleks vähem kahjulikke vahendeid nagu e-sigaretid

NTRI lõpetab oma pressiteate viidates sellele, et hetkel on tänu NASEM uuringule ning FDA uuele strateegiale olemas kõik vajalik selleks, et suunata suitsetajaid õigesse suunda. Need nikotiinist sõltuvuses olevad inimesed, kes sellest loobuda ei suuda, võiks suunata kasutama produkte, mis kujutavad tervisele märgatavalt väiksemat ohtu, nagu seda on e-sigaretid.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *