Ameeriklased usuvad siiani, et nikotiin põhjustab vähktõbe

Nikotiin ei põhjusta vähktõbe, kuid suur osa ameeriklasi usub siiani ekslikult, et nikotiin seda teeb. Selline arusaam viib aga selleni, et paljud suitsetajad ei soovigi vähemkahjulikke alternatiive proovida, kuna need sisaldavad nikotiini.

Ameeriklased usuvad siiani, et nikotiin põhjustab vähktõbe

Ameeriklased usuvad siiani, et nikotiin põhjustab vähktõbe

Värske uuring paljastab karmi tõe selle kohta, et ameeriklased ei ole siiani kursis sellega, et nikotiin tervisele suurt ohtu ei kujuta. Rohkem kui pooled täiskasvanud (52.9%) arvavad, et nikotiin põhjustab vähktõbe, suur osa (21.2%) ei osanud aga üldse midagi arvata.

Selline teadmatus mõjub tegelikkuses üsna laastavalt, sest suitsetajad ei vaevu alternatiivseid tooteid nagu nikotiini sisaldavaid närimiskumme, plaastreid ning e-sigarette proovima, kuna nende arvates on tegemist täpselt sama kahjulike variantidega.

Kõigest 31.6% küsitletutest oli nõus sellega, et e-sigaretid on tõesti vähem kahjulikud kui seda on tavasigaretid ning kõigest 3.4% arvas, et e-sigaretid on märgatavalt vähem kahjulikud. Üllatavana tuleb ka see, et isegi mõningad e-sigareti kasutajad (14.6%) ei ole teadlikud, et nikotiin ei põhjusta vähktõbe.

Antud uuring tuleb ’’PinneyAssociates’’ poolt, mis on Washingtonis baseeruv konsultatsioonifirma. Uuringu tulemusi esitleti eelmisel kuul toimunud ’’Society of Research on Nicotine and Tobacco’’ (SRNT) iga-aastasel kohtumisel. Pinney uurijad analüüsisid Riikliku Vähktõve Instituudi poolt läbiviidud küsitluste andmeid.

Täiskasvanute valearusaam nikotiinist on äärmiselt murettekitav eriti seetõttu, et juba pikka aega on Ameerikas olnud saadaval alternatiivsed tooted suitsetajatele, mis on ka FDA poolt heaks kiidetud. Seega on äärmiselt oluline teavitada inimesi, eriti suitsetajaid sellest, et nikotiin ei kujuta tervisele märgatavat ohtu. On äärmiselt vajalik, et usaldusväärsed ametnikud rahvale selgitaks, et alternatiivsed tooted tunduvalt ohutumad on.

Miskipärast on Ameerikas olukord veidi teistsugune, seda näitab eelkõige see, et usaldusväärsed ametnikud ei ole rahvale siiani selgitanud, et nikotiin ei ole see, mis vähktõve põhjustajaks on. Võib siiski loota, et internetiajastu aitab inimestel antud teema kohta internetist vajalikku informatsiooni leida. Samuti oleks üsna huvitav teada, milline on olukord Eestis ning kui teadlikud on inimesed nikotiini mõjust inimese kehale.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *