Kanada keelas teatud e-vedelike maitsed

Eelmisel nädalal võtsid Kanada ametiasutused vastu seaduse ’’S-5’’, mis muudab nii 1988. aastal vastu võetud mitte-suitsetajate terviseseadust, kui ka 1997. aastal vastu võetud tubakaseadust.

Kanada keelas teatud e-vedelike maitsed

Kanada keelas teatud e-vedelike maitsed

David Sweanor leiab, et seadusemuudatus ei täida eesmärki

Eelmisel Novembril mainis tuntud terviseekspert David Sweanor, et antud seadusemuudatus töötaks vastu eesmärgile, milleks on parandada rahva tervist. Sweanor’i sõnul tekitab antud seadusemuudatus suure barjääri suitsetajate vahel, kes soovivad sigarettidest loobuda ning meetmete vahel, millega seda teha. Sweanor leiab, et seda ei tohiks teha, kui asi puudutab produkti, mis tapab lugematul hulgal inimesi, selle asemel peaks pakkuma vähemkahjulikke alternatiive, et kahjusid vähendada.

Sweanor on viimase 30 aasta jooksul pingutanud, et muuta tubaka-kontrolli seaduseid Kanadas ning üle kogu maailma. Aastal 2016 sai ta nende pingutuste eest maineka Ottawa väljapaistva individuaalse filantropisti auhinna. Sweanor leiab, et kahjuks peavad paljudes riikides suitsetajad silmitsi seisma raskustega, kui soovivad suitsetamist vähemkahjulike alternatiividega nagu e-sigareti või suitsuvaba tubakaga asendada.

S-5 toob kaasa mitmeid muudatusi

Lisaks teistele asjadele keelab seadusemuudatus ’’S-5’’ ära e-vedelikele erinevate lisandite lisamise nagu kofeiin, vitamiinid, mineraalid ning probiootikumid. Samuti keelab ’’S-5’’ selliste toodete reklaamimise, kus kasutatakse spetsiifilisi koostisosi või maitseainete kategooria kirjeldusi, nagu kondiitritooted ja karastusjookide maitsed. See tähendab seda, et mitmeid populaarseid maitseid sisuliselt enam müüa ei saa, kuna neil puudub kirjeldus ning inimene ei oska isegi nende olemasolul neid leida.

Lisaks kõigele muule keelab antud seadusemuudatus ära e-sigareti poodidel oma klientidele öelda, et e-sigaretid on tunduvalt vähem kahjulikud, kui seda on sigaretid. Selline teguviis on äärmiselt vastutustundetu ning tulemus on kõike muud, kui rahva tervise säästmine