Indias on nüüd e-sigarettide müümine keelatud 6 osariigis

Indias on 29 osariiki, millest 6-s on e-sigarettide müümine ning tootmine keelatud. Riigis, kus elab 1,3 miljardit inimest, ei luba taolised piirangud paljudel inimestel alternatiivseid tooteid leida.

Indias on nüüd e-sigarettide müümine keelatud 6 osariigis

Indias on nüüd e-sigarettide müümine keelatud 6 osariigis

Hiljuti keelati e-sigarettide müük ning tootmine ära Bihar’i osariigis, mis on üks suuremaid osariike Indias. Bihar on rahvastiku arvu poolest suuruselt kolmas osariik Indias. Bihar’is elab üle 104 miljoni inimese, see on rohkem kui terve UK või Saksamaa populatsioon. See asub India kirdeosas ning jääb Nepalist pisut lõuna poole.

Osariigi ravimi regulaator andis välja teate, milles seisis, et e-sigarettide tootmine, levitamine, müümine, ostmine, väljapanek ning reklaamimine on nüüdsest keelatud. Ebatavaline antud keelu juures on justnimelt ostmise keelamine, kuid Bihar on ära keelanud ka internetist ostmise.

Antud keelu eesmärk on sarnaselt varasematega ennetada noorte ning õpilaste nikotiini tarbimist. Loomulikult ei kavatseta ära keelata sigarette kuigi Indias on üle 100 miljoni suitsetaja.

Seega on e-sigaretid sisuliselt keelatud nüüd kuues India osariigis, milleks on Jammu & Kashmir, Karnataka, Punjab, Maharashtra, Kerala ning nüüd ka Bihar.

Samrat Chowdhery, kes on India ajakirjanik, ütles, et ka riiklik valitsus kaalub e-sigarettide täielikku keelamist. Kahjuks julgustab antud sammu WHO ehk ’’World Health Organization’’, kelle eesmärk peaks tegelikult olema inimeste tervise kaitsmine. Kahjuks on WHO näidanud, et tegutseb antud valdkonnas täpselt vastupidiselt.

Chowdhery lisas, et sellel regioonil maailmas on kõige rohkem suitsetajaid ning neil oleks ehk kõige enam vaja vähemkahjulikke alternatiive. Kahjuks on just seal teaduse eitajad kõige häälekamad, mis muudab e-sigarettide päästmise pea võimatuks.

Kui e-sigarettide ning kahjude vähendamise toetajad ei suuda oma häält kuuldavaks teha maailma kõige suuremas demokraatias, siis on midagi valesti. Kui riik, millest on viimastel aastatel saanud üks tehnoloogia ning teaduse liidreid, ei suuda aktsepteerida teaduslikku konsensust produkti osas, mis suudaks päästa miljoneid elusid, siis on tegemist üsna kehva olukorraga, mis paneb nii mõnegi inimese demokraatia efektiivsuses kahtlema.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *