Alates esimesest veebruarist on kõik e-sigareti kasutajad Singapuris kriminaalid. Eelnevalt oli Singapuris keelatud e-sigarettide müük, kuid nüüd on pilk pööratud ka e-sigareti kasutajate peale.
E-sigarettide või samalaadsete toodete omamine või kasutamine on nüüd karistatav kuni 2000 Singapuri dollari ($1500 US) suuruse rahatrahviga. E-sigareti maaletoojaid ning edasimüüjaid võib oodata aga kuni 10,000 Singapuri dollari suurune trahv ning kuni kuuekuune vanglakaristus. Korduvalt karistatud inimese karistus võib olla aga topelt sama suur.
Need uued seadused on alles esimene samm, nimelt plaanitakse Singapuri Tubaka kontrolli ning müügi regulatsioone mastaapselt muuta. Antud seadusemuudatus võieti Singapuri parlamendi poolt vastu eelmisel aastal.
Singapuri Terviseministeeriumi pressiesindaja sõnul soovitatakse inimestel võimalikult kiirelt nüüdsest keelatud seadmetest loobuda.
Kahjuks on tavasigaretid aga jätkuvalt legaalsed, kuigi vanusepiirangut tõsteti 18 aastalt 21 aastani. Seda on plaanis teha üsna aeglaselt 3 aasta vältel.
Sarnaselt langevate doominoklotsiga, on Aasia riigid hakanud järjepanu e-sigarettide kasutamist keelama ning piirama. Mõned riigid on e-sigarettide kasutamist piiranud kõrgete maksudega, samal ajal on mitmed riigid e-sigaretid täiesti ära keelanud.
Mõned riigid, nagu Taiwan ning India on seda teinud organisatsioonide nagu World Health Organization survel. Riigid nagu Tai ning Indoneesia on seda teinud peamiselt hirmu tõttu, et mitte kaotada sigarettide müügist saadavat maksutulu. Eelnimetatud riikides pööratakase suitsetamisest tulenevatele kahjudele üsna vähe tähelepanu.
Singapur on väga jõukas ning arenenud riik. Selles saareriigis elab 5.6 miljonit elanikku ning see asub Indoneesia ning Malaisia vahel. See on üks suurematest finantskeskustest Aasias ning suitsetajaid on Singapuri elanikkonnas umbes 15%, mis on võrreldav USA, UK ning Austraaliaga.