Hiljutine uuring kinnitab, et e-sigaretid on efektiivne vahend suitsetamisest loobumiseks

Hiljutine uuring, mis viidi läbi UK’s, soovitab valitsusel lisada e-sigaretid suitsetamisest loobumiseks mõeldud vahendite listi ning suurendada teadlikkust e-sigarettidest suitsetajate hulgas. UK on olnud juba mõnda aega e-sigarettide pooldaja, nii mõnedki riigid võiksid UK’st õppust võtta.

Raport, mis avaldati ’’British Psychological Society’’ poolt sellel nädalal, püüab ümber lükata väärarusaamad, mis ümbritsevad e-sigarette. Uurijad leidsid, et e-sigaretid on kõige populaarsemad ning efektiivsemad suitsetamisest loobumise vahendid. Seetõttu peaksid valitsuste suitsetamisest loobumise programmid seda kajastama.

Teadlased märgivad veel, et pikaajaline suitsetamine vähendab elu pikkust 10 aasta võrra. Samuti on suitsetamisest tulenevate haiguste ravimiseks kuluvad summad väga suured. Kui valitsused aitaks inimesi e-sigarettidele suunata, säästaks see nii raviks kuluvaid arveid kui ka rahva tervist üldisemalt.

E-sigaretid on atraktiivsem meetod suitsetamisest loobumiseks kui seda on traditsioonilised meetodid. Seda selle tõttu, et see imiteerib suitsetamist ning samuti ei jäta see unarusse suitsetaja füüsilist sõltuvust. Aina rohkem on tõendeid sellest, et e-sigaretid on tunduvalt vähem kahjulikud, kui seda on traditsioonilised sigaretid.

Valitsuse toetus e-sigarettidele on väga oluline, et suitsetajate arvukust edukalt vähendada ning neid ümber suunata. Libauudised ning ebakvaliteetsed uuringud, mis meedias ringlevad, muudavad inimesi e-sigarettide suhtes skeptiliseks, mistõttu on üsna väike tõenäosus, et nad e-sigarettide kasutamise peale mõtleks.

Paljud suitsetajad on proovinud e-sigarette, kuid ei ole neid kasutama hakanud. Et julgustada suitsetajaid tervislikuma alternatiivi kasuks otsustama, peaks valitsus esiteks seda pooldama. Samuti tuleks tõsta makse sigarettidel, mitte seda kehtestada e-sigarettidele. Samuti tuleks ära kaotada kasutud piirangud nagu näiteks TPD. Lisaks tuleks tõsta teadlikkust sellest, et e-sigaretid on tunduvalt ohutumad, kui seda on sigaretid.

Uuring ’’Lombardi Comprehensive Cancer Center at Georgetown University Medical Center’’ jõudis järelduseni, et alternatiivsed tooted sigarettidele võiksid säästa miljoneid elusid. Kui e-sigaretid asendaks suitsetamise, siis jääks igal aastal suremata 6,6 miljonit suitsetajat.

Tervise eksperdid on arvamusel, et suitsu vaba maailma saavutamiseks peavad valitsused avalikult tunnustama e-sigarette, kui tervislikumat alternatiivi. Vastasel juhul jääb suitsust vaba maailm ainult unistuseks. Kui oled otsustanud, et sigarettidest nüüd aitab, siis tule läbi Veiplandi jaepoest ning leiame sulle tervislikuma alternatiivi! Samuti võid pilgu peale heita Nicorexi e-poele, ehk leiad juba täna endale sobiva seadme.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *