Ülemaailmselt on suhtumine e-sigarettidesse üsna erinev, kuid UK suhtumine on pälvinud erinevate tervise eksperdite heakskiidu. Kas ka USA on oma suhtumist e-sigarettidesse muutmas, või jätkab ta sarnaselt varasemaga karmi poliitikat?
Kuna e-sigaretid on UK’s väga populaarsed siis on ka suitsetajate arv langenud rekordiliselt madalale. Selletõttu on mitmed respekteeritud UK organisatsioonid e-sigarette toetama hakanud, kuid kuidas erineb suhtumine e-sigarettidesse USA’s?
USA’s näib see olevat pigem vastupidine, see mõjub rahva tervisele kahjuks üsna laastavalt. E-sigarettide tööstusel on peal karmid piirangud ning enamus uuringuid ning meediakajastus on kahjuks enamjaolt pigem negatiivne. Usutakse pimesi ebakvaliteetseid uuringuid mistõttu jääb e-sigarettidest vale mulje. Kahjuks ei keskenduta e-sigarettide kasulikele omadustele võrreldes suitsetamisega, teised teemad tunduvad olema tunduvalt olulisemad, nagu näiteks ’’gateway’’ teooria.
Peter Hajek arutas hiljuti e-sigarettidesse suhtumise erinevusi nende kahe riigi vahel. Ta jõudis järeldusele, et USA’s keskendutakse peamiselt nikotiinile ning selle sõltuvust tektitavatele omadustele. Samuti ei olnud ta nõus, et ’’gateway’’ teooria antud juhul paika peab, kuna nikotiini sisaldavad e-vedelikud ei ole mitte suitsetajatele eriti atraktiivsed.
Hiljuti avaldas USA’s baseeruv teadusasutus üsna positiivse raporti. Nimelt tuli ’’The National Academies of Sciences, Engineering and Medicine’’ välja aruandega, kus jõutakse mitmetele arukatele järeldustele e-sigarettide osas ning see on üsna positiivne.
Järjekordselt selgub, et on veenvaid tõendeid, et suitsetamise täielik asendamine e-sigaretiga avaldab kasutaja tervisele äärmiselt positiivset mõju. Nimelt ei puutu kasutaja kokku arvukate kemikaalidega ning kantserogeensete ainetega , mida sigarettides leidub ning mis tervisele ohtlikud on. Samale järeldusele on jõudnud ka arvukad UK’s asuvad asutused, kelle sõnul on e-sigaretid tunduvalt ohutumad kui tavalised sigaretid.
Ameerika e-sigarettide assotsiatsiooni esimehe Gregory Conley sõnul on antud raporti tulemused sarnased nende uuringutega, mis avaldati UK’s organisatsioonide nagu ’’Royal College of Physician’’ ning ’’Public Health England’’ poolt.
See näitab, et UK on e-sigarettide osas juhtival kohal ning eeskujuks paljudele teistele riikidele. Samuti on selge, et UK on väga mõjukas, kui asi puudutab e-sigarette ning paljud inimesed usuvad, et just UK näitab teistele riikidele e-sigarettide osas teed. Kuigi USA’s on veel üsna ebselge, kuidas ja kas üldse suhtumine muutunud on siis taolised raportid on kindlasti samm õiges suunas.