Venemaa plaanib sigarettidele ning e-sigarettidele karme regulatsioone

Mida arvab meie idanaaber Venemaa e-sigarettidest ning kuidas on seal lood suitsetamisega? Vladimir Putin on tuntud kui suitsetamise suur vastane. Sellega seoses on nüüd valmimas viie aasta plaan sigarettide ning e-sigarettide reguleerimise osas Venemaal.

Venemaa karmistab e-sigarettide ning tubakatoodete regulatsioone

Venemaa karmistab e-sigarettide ning tubakatoodete regulatsioone

Venemaal on suitsetajate osakaal üks maailma suurimaid, milleks on kuni 40%. Vladimir Putin suitsetamist ei salli ning ’’Newsweek’’ poolt avaldatud artiklis tuleb välja, et ta viskab isegi oma diplomaadi Sergeri Lavrovi üle nalja, et too suitsetamisest loobuda ei suuda. Seega on ta otsustanud agressiivsemate meetodite ehk karmimate regulatsioonide kasuks.

Hetkel maksab Venemaal suitsupakk 4 korda vähem kui näiteks Ameerikas. Putin on oma ettepanekus lisanud kõrge maksu tubaka produktidele. Nagu paljude teiste valitsuste meelest nii on ka Putini arvates e-sigarettide näol tegemist sama kahjulike toodetega nagu sigaretid, seega on löögi all ka e-vedelike maitsed.

Kui Putin saab oma tahtmise, siis on kõik maitsetega e-vedelikud täielikult keelatud. Samuti tahab ta e-sigarettide kasutamise muuta ebaseaduslikuks kohtades, kus suitsetamine on keelatud nagu bussi peatused, sõidukid, ostukeskused jne, ehk siis võrdsustada e-sigaretid tavaliste sigarettidega.

Venemaa parlament on Putini ettepaneku osas pooleks jaotunud. Kuna sigarettide hind on Venemaal umbes 1,47 dollarit, siis selle kõrgem maksustamine on enamuste jaoks Venemaa parlamendis loogiline samm. Küll aga tekitab elavat debatti e-sigarettide kasutamine. Venemaa ajalehe ’’Parlamentskaya Gazeta’’ sõnul on hääletus Putini viie aasta plaani suhtes peaagu võrdselt pooleks. Isegi venelased on kuulnud, et e-sigaretid on kuni 95% vähemkahjulikud kui tavasigaretid.

Putin on läinud isegi nii kaugele, et soovib kunagi keelata ära sigarettide ning e-sigarettide ostmise kõigile, kes on sündinud peale 2014. aastat. Venemaa suitsetamist reguleerivad seadused on üksjagu maas läänemaailmas olevatest regulatsioonidest.

Seda, kuidas Venemaal suitsetamist ning e-sigarettide kasutamist reguleerima hakatakse näitab aeg. Võib loota, et e-sigaretid ei kannata Putini eelarvamuste all ning ka venelased saavad lõpuks oma rahva tervist sigarettidest võõrutades parandama hakata.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *