Progress Uus-Meremaal ning UK’s, tagasilöök Indoneesias

Uus-Meremaa ning UK

Uus-Meremaa ning UK

Prominentne Uus-Meremaa terviseekspert on tungivalt soovitanud kiiremat ning ambitsioonikamat tegevusplaani e-sigarettide toetamisel. Samal ajal on üks viimaseid tervisega seotud organisatsioone ’’Briti doktorite ametiühing’’ muutnud oma meelt e-sigarettide osas positiivseks. Indoneesia valitsus soovitab aga seevastu e-sigarettide asemel sigarette suitsetada.

Juhtiv terviseekspert Uus-Meremaal on kritiseerinud riigi suitsetamisvastast poliitikat, juhtides tähelepanu asjaolule, et karmid regulatsioonid ning kõrged maksud on suutnud suitsetajate arvu vähendada vähem kui 0.5% aastas. Professor Marewa Glover ütles, et Uus-Meremaa kehvade tulemuste põhjuseks võrreldeks UK’ga on suhtumine e-sigarettidesse.

’’Briti doktorite ametiühing’’ ehk BMA on kõrgelt respekteeritud ametiühing UK’s, kes on siiani olnud e-sigarettide üks viimaseid vastaseid. Kuigi see on ametiühing, siis nende arvamus on üsna kaalukas, võibolla rohkemgi kui peaks ning nende vastasseis e-sigarettide osas on rahva arvamust negatiivselt mõjutanud. Nüüdseks on ka nemad oma arvamust muutmas.

BMA teadusosakond otsustas tunnustada e-sigarettide potentsiaali. See on teretulnud muutus, mis julgustab kindlasti inimesi, kes kaaluvad suitsetamisest loobuda.

Indoneesia valitsus on aga teist meelt. Kuigi suitsetajate arv on seal üks kõrgemaid kogu maailmas, reguleerib Indoneesia e-sigarette järjest karmimalt. Uued standardid, mis valitsuse poolt kehtestatud, on pea võimatu täita. See tähendab, et edasimüüjad peavad valitsuselt mitmeid litsentse taotlema, kuid kuna Indoneesia bürokraatia on kurikuulus oma ebatõhususe poolest, siis on antud protsess raskendatud.

Ühes oma teadaandes teatas kaubandusminister Enggartiasto Lukita, et e-sigareti kasutajad peaks sigarette suitsetama hakkama. Ilmselt ei teadvustanud ta hetkel endale, et e-sigareti kasutajad ongi enamjaolt endised suitsetajad, kes suitsetamisest loobuda püüavad.

Indoneesia on üks riike, kes keeldus WHO tubakakontrolliga liitumast. Kuigi WHO tubakakontroll on üsna vigane, on Indoneesia üks põhilisi motivaatoreid tubaka maksustamisest saadav tulu. Indoneesia on nimelt suuruselt teine kõige suurem sigarettide turg Aasias, keda ületab ainult Hiina. Enamus tubakast kasvatatakse kohapeal ning kui seal sigarettide turg väheneks, oleks see tõsine löök riigi rahakotile. Niisiis eelistab Indoneesia valitsus rahva tervise asemel tulu teenimist.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *