Kas ilma nikotiinita e-vedelikud on täiesti ohutud?

Enamus meditsiinieksperte nõustuvad nüüd sellega, et e-sigaretid on tõesti palju turvalisemad kui tubakatooted. Paljudel suitsetajatel, kes e-sigaretile üle soovivad minna on tavaliselt palju küsimusi, üheks neist on see, ’’kas ilma nikotiinita e-vedelike kasutamine on täiesti ohutu?’’

Nicorexi e-vedelikud

See on kummaline, kuna osad inimesed väidavad, et nikotiiniga e-vedelike kasutamine on ’’äärmiselt ohtlik’’. Tegelikult on need ülepaisutatud väited, mis ei pea paika. Nikotiin on üsna lahja aine, kuid seda peetakse e-vedelike kõige ohtlikumaks komponendiks. Mõned riigid ning ka Euroopa Liit on piiranud nikotiini sisaldust e-vedelikes.

Potentsiaalsed ohud nikotiinist on enamjaolt väljamõeldised. Jah, see on mürgine suurtes kogustes aga e-vedelike nikotiinisisaldused ei ole tervisele ohtlikud. Nikotiin iseenesest ei ole samuti niivõrd sõltuvust tekitav kui on sigarettides olev keemiliste ühendite ’’kokteil’’.

Enamus e-sigareti kasutajaid kasutab nikotiini sisaldavaid e-vedelikke, et suitsetamisest eemale hoida või täiesti loobuda. Kui soovid suitsetamisest loobuda, siis ei ole kindlasti mõistlik alustada nikotiinivabadest e-vedelikest, kuna siis tekib ilmselt suur isu suitsetada. Oluline on vaikselt nikotiini sisaldust vähendada ja seejärel soovi korral täiesti ilma nikotiinita e-vedelikke kasutada.

Kui oled mittesuitsetaja ja tunned suurt huvi suitsetamise vastu, siis pigem vali e-sigaret. Sellisel juhul on nikotiinivabad e-vedelikud ideaalsed, kuna ei tekita mitte mingit sõltuvust. Lisaks väldid väga kahjulikke sigarette ning säästad oma tervist.

Kuid kuidas on lood e-vedelikega, milles puudub nikotiin. Kui kogu aeg e-vedelikku tõmmata, siis võivad ilmselt mõned maitsestajad olla suurtes kogustes natukene kahjulikud. Seega ei tasu e-sigaretti arutult tõmmata, pigem tasuks seda kohelda kui suitsetamisest loobumise varianti ning vältida liigset tõmbamist.

Sellegi poolest, on värske õhk kõige parem. E-sigaretid on vähemalt 95% ohutumad kui tavasigaretid, kuid mitte 100%. Seega tuleks e-sigaretti nagu ka paljusid teisi asju elus tarbida mõistlikkuse piires, sel juhul ei kujuta need sinu tervisele mingit ohtu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *