Uus uurimus kinnitab, et e-sigaretid on kordades ohutumad kui tavasigaretid

Autor: Dr Farsalinos

Täna avaldas meie uurimisrühm väljaandes International Journal of Environmental Research and Public Health uue uurimuse, milles analüüsiti tubakast pärinevate toksiinide olemasolu e-vedelikes. Lisaks sellele uuriti nikotiinimärgistuse täpsust. See uurimus on uudne, kuna me uurisime esimest korda fenoolide ja nitraatide (teadaolevad toksiinid tubakasuitsus) ning nitrosamiinide olemasolu tubakamaitselistes vedelikes. Peale selle uurisime teatavat e-vedelike rühma (tuntud kui looduslikud tubakaekstraktid – LTEd), mille valmistamiseks ekstraheeritakse maitse- ja lõhnaaineid kuivatatud tubakalehtedest. See on esimene kord, kui selliseid vedelikke sihipäraselt testiti.

Uurimus kinnitas, et e-vedelikud sisaldavad tubakast pärinevaid toksiine kordades vähem kui tubakatooted. Täpsemalt sisaldasid e-vedelikud 146–1447 korda vähem nitrosamiine kui tubakatooted (1 milliliitrit vedelikku võrrelduna 1 grammi tubakaga), samas kui nitraate oli 1360 korda vähem. Võrreldes tavapäraste e-vedelikega, sisaldasid LTE-vedelikud mõnevõrra rohkem tubakast pärinevaid toksiine, kuid sisaldused olid siiski oluliselt väiksemad kui tubakas endas. Kõrvalekalle etiketile märgitud nikotiinisisaldusest oli tavapäraste e-vedelike puhul 5,9% ja LTE-vedelike puhul 1,5%, kusjuures suurim kõrvalekalle oli 22,1%. On märkimisväärne, et tavapäraste vedelike ja LTE-vedelike vahel erinevusi ei täheldatud, mis tähendab, et maitse- ja lõhnaainete ekstraheerimine ei põhjusta nikotiini ekstraheerumist tubakalehtedest.

Uurimus toetab olemasolevaid tõendeid, kinnitades, et e-sigaretid on tubakaga võrreldes vähem ohtlikud. LTE-vedelikud sisaldasid tubakast pärinevaid toksiine suuremal määral, kuid siiski palju vähem kui tubakas ise.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *