India valitsus jätkab e-sigarettidele karmide regulatsioonide loomist. Samal ajal eitab Tai politsei liigse jõu kasutamist, kui vahistati kohalik interneti persoon e-sigareti ning sellega seotud produktide omamise eest.
Järgmist India osariiki ootab ees e-sigarettide keelustamine. Indias on juba mitmed osariigid e-sigaretid ära keelanud ning järgmisena soovitakse see ära keelata Maharashtra osariigis. See on
India kolmas kõige suurem osariik, kus elab üle 112 miljoni inimese. Samuti on see kõige rikkam ning industrialiseeritud regioon Indias, kus asub ka Mumbai, mis on kõige rahvarohkem linn Indias.
Suur osa India rahva tervist puudutavad seadused on desentraliseeritud osariigi tasemele. Maharashtra toidu ning ravimite administratsioon on juba mõnda aega üritanud keelata e-sigarette. Siiani ei ole see õnnestunud, sest India valitsus ütleb, et nikotiini ei saa reguleerida, kuna see ei ole uus ravim ning samuti ei ole see toit. Need kaks fakti viivad selle FDA pädevusest välja.
Selle asemel, et leppida olukorraga, et e-sigarettide keelamine ei ole nende võimuses, on FDA otsustanud teisi agentuure suunata seda nende eest tegema. Sellel nädalal kontakteerusid osariigi juriidilise osakonnaga, et neile antaks õigus e-sigaretid ära keelata.
E-sigaretid on illegaalsed juba mitmes India osariigis ning Punjabis on jõutud juba esimest e-sigarettide poe omanikku edukalt karistada. India meditsiinilised asutused on jäänud mitu aastat maha Euroopa liidust, kui asi puudutab tõendite hindamist.
Tai politsei on vahepeal jõudnud ’’rünnata’’ kohalikku interneti kuulsust e-sigareti omamise eest. Tai politsei eitab, et nad teda rünnanud oleks. Kuna Tai’s on väga karmid e-sigarette reguleerivad seadused, siis võtab Tai politsei antud teemat üsna tõsiselt. Kahekümne viie aastane Manussaya Yaowarat, paremini tuntud kui Flukesri Maneedeng, oli oma autos koos sõbraga, kui eelmisel pühapäeval umbes kella viie ajal tema auto peatati. Auto läbiotsimisel leiti e-sigaret koos e-vedelikega. Sellel hetkel väidab Yaowarat, et politsei ründas teda ning ning kiskus ka tema juukseid.
Politsei väidab omalt poolt, et Yaowarat oli vägivaldne ning keeldus vangikongi minemast. Välja on tulnud fotod, kuidas politseinikud teda politseijaoskonna trepist üles veavad. Samuti väidavad politseinikud, et ta käitus ka vangikongis vägivaldselt ning lõpuks lasti ta kautsjoni vastu vabaks. Tais võib e-sigarettide omamine viia kuni kümne aastase vangistuseni.